Криптовалюти – ринок необмежених можливостей. Проте інша сторона даного ринку – це понівечені долі людей, які не зуміли правильно скористатись цими можливостями!
В даній статті ми поділимось Основними причинами невдач на ринку криптовалют. Крім того ми запропонуємо конкретні кроки, які варто зробити кожному новачку для безболісного початку роботи на ринку криптовалют.
Чому люди приходять у ринок криптовалют?
“Заробити гроші” – скажете Ви. Проте не все так просто. Велика кількість новачків, маючи $100 у кишені мріє за місяць заробити на квартиру. На це надихають різні горе аналітики та експерти, які показують свою “дохідність” у вигляді 1000% за 15 хв. Проте найгірше в даній ситуації, коли новачку поталанить і він зможе з першого разу взяти хороший прибутковий трейд. Звісно, якщо на цьому Він вирішить завершити свою кар’єру на ринку криптовалют – це чудовий результат. Проте продовживши торгувати, цей новачок з 90% ймовірністю втратить і свій заробіток і початковий депозит.
В даній ситуацій головне зовсім не це. В серці трейдера новачка відкладеться факт того, як легко він отримав свій перший прибуток і як він себе почував в цей момент. Він бажатиме це повторити і шукатиме нові депозити для того, щоб створити магію і швидко примножити свій депозит. Таким чином новачок, який прийшов на ринок криптовалют заробляти перетворився на гравця в азартні ігри, який гониться навіть не за заробітком, а за цим першочерговим відчуттям і фактом множення свого депозиту.
Інші цілі, з якими люди приходять на ринок криптовалют
- Швидке збільшення депозиту (вище згадували)
- Збереження капіталу від інфляції
- Приховування капіталу (відносна анонімність)
- Вкладення коштів в довгостроковій перспективі з метою отримання прибутку потім (кошти заморожуються
- щоденний заробіток з низькими ризиками
- Швидке та дешеве перекидання капіталу
Основні проблеми всіх новачків у світі криптовалют
Основна проблема – переоцінення своїх можливостей. Ринок криптовалют, мабуть. займає перше місце по оманливості щодо простоти досягнення успіху.
Інші проблеми початківців:
- Неконтрольовані емоції. Цікаво те, що найбільшу небезпеку несуть позитивні емоції. Відчуття правоти, яке дається через серію прибуткових трейдів, розслабленість через стабільний тренд на ринку, ловіння великого прибутку за один трейд. Все це веде до замилення ока та недотримання своїх же правил торгівлі.
- Надмірна надія на новини. Недавно сайт tradingview опублікував в соц мережі такий пост: “Краще 20 хв подивитись на графіки, ніж 200 хвилин читати новини про них”. І тут ми повністю погоджуємось з тезою. Справа в тому, що Ви не знаєте як трактуватимуть ту чи іншу новину різні верстви населення. Також Ви не знаєте, чи відпрацювала дана новина на графіку чи ні. Які новини правдиві які фейкові також не завжди вдається вчасно відсіяти. Таким чином новинний фон створює шум вагань, і на нашу думку тільки шкодить.
- Ставлення як до азартної гри. Тут ми не будемо надовго зупинятись. Якщо Ви не контролюєте свої ризики і прийшли в крипто ринок за самореалізацією чи емоціями – це питання часу, коли ринок відбере у Вас кошти
- Нерозуміння різниці між потенційним прибутком і зафіксованим прибутком. Поки ви не закрили свій трейд – у Вас немає ні прибутку ні збитку. Якщо Ви бачите, що трейд дає Вам певний прибуток, який для Вас є досить вагомий – обов язково страхуйте його стоп ордером! Деколи втрата потенційного прибутку набагато болючіше б є по психіці ніж отримання збитку.
- Маржинальна і ф’ючерсна торгівля з великими плечами. Поки у Вас немає чіткої прибуткової торгової стратегії перевіреної часом – лізти у світ маржинальної і ф’ючерсної торгівлі ми не рекомендуємо.
- Відсутня робота над помилками. Якщо Ви візьмете 100 своїх останніх трейдів, занесете в таблицю, коли ви входили в угоду, коли виходили і помітите на графіку місця входу і виходу з позицій – ви побачите, що Ваші помилки фактично одинакові. Проте це неприємна робота, яка здається непотрібною..
- Психологічна неготовність. Перші трейди будуть захоплювати Вас як льодяна вода. В такий час не можна торгувати великими сумами. Тільки після взяття під контрль свій емоційний стан можна переходити на більший депозит.
- Переторгівля. Чим більше торгуєш – тим більше заробляєш. Це правило працює тільки для біржі, на якій Ви торгуєте. Занадто часта торгівля втомлює мозок і контроль над емоціями зникає. Крім того часта торгівля дуже швидко надоїдає і відштовхує від ринку.
- Відсутність відшліфованої торгової стратегії. Для того, щоб перевірити, як працює Ваша торгова стратегія необхідний час – зміна тренду, глобальна зупинка ціни, сповільнення пришвидшення існуючого тренду тощо. Тільки після прибуткової торгівлі на різних стадіях ринку торгову стратегію можна назвати відшліфованою.
- Нерозуміння механіки ринку. Це про випадки, коли трейдери купують на максимумах і продають на мінімумах.
- Відсутність лімітів збитку. На ринку Ви можете контролювати тільки свої збитки. Ліміт збитку допоможе побачити Вашу неефективність. Крім того, Він збереже Ваші гроші для нових спроб в майбутньому!
Які перші кроки потрібно зробити новачку на ринку криптовалют
- Визначитись ким Ви хочете бути у світі криптовалют – інвестором чи трейдером? Для цього рекомендуємо Вам прочитати нашу попередню статтю або ж подивитись відео:
- Виділити бюджет для навчання торгівлі на ринку. Цей бюджет повинен бути не більше ніж 5% від всього депозиту, яким Ви хочете торгувати в майбутньому. З великою ймовірністю Ви втратите ці кошти і це чудово! Це буде хорошою вакциною перед входом на ринок серйозними для Вас сумами. На жаль, паперова торгівля на віртуальні долари – не працює. Така функція є на багатьох крипто біржах. Торгуючи несправжні гроші ви не переживаєте спектр емоцій, які переживають люди. торгуючи на справжні гроші. А саме контроль своїх емоцій під час торгівлі – є одним з основних факторів успіху.
- Отримати основне поняття про механіку ринку, прайс екшн, об’єми торгів, рівні фібоначі. Якщо у Вас немає розуміння чому ціна змінює свій напрямок руху, в яких місцях це відбувається з високою ймовірністю і так далі – Ваша торгівля буде прирівнюватись до лотереї.
- Обрати біржу для здійснення торгівлі. Тут Вам в пригоді стане інша наша стаття про те, як ми підбираємо біржу для торгівлі (адже ми торгуємо не на одній біржі, щоб диверсифікувати ризики)
- Визначити час експериментальної торгівлі і максимальний збиток, який означатиме, що торгова стратегія працює погано. Тут важливо розуміти, що у випадку збитків – має бути конкретна сума. У випадку прибутків – має бути конкретний термін. Справа в тому, що майстерність в торгівлі показує саме довга дистанція з різним торговими ситуаціями (особливо зміна тренду). Одиничний прибуток (навіть якщо він великий) не говорить про те, що ви оволоділи ремеслом на ринку криптовалют. Рекомендуємо ставити не менше 3-х місяців експериментальний час торгівлі.
- Ведення статистики. На початку Вашого шляху саме статистика допоможе:
а) Визначити свої вузькі місця (основні помилки будуть періодично повторюватись і це стане замітно вам)
б) остаточно сформувати свою торгову стратегію
в) Відкинути торгові ситуації, які ви не розумієте і торгувати тільки те, що розумієте.
- Вивід першого прибутку. Це надзвичайно важливий момент навіть якщо Ваш прибуток складе 10$/ Справа в тому, що трейдери часто забувають, чому вони прийшли на ринок. Вивівши кошти і потративши їх на свої потреби Ви зрозумієте цінність Вашої роботи і потребу продовжувати контролювати себе і свою торгівлю.
Дані кроки є зменшеною копією Вашої повсякденної роботи на ринку криптовалют в майбутньому. Якщо Ви пройдете цей тестовий шлях і не передумаєте займатись цим ремеслом – це хороший сигнал для Вашого майбутнього успіху!
Цю тему Ви можете також переглянути на нашому youtube каналі: