Інвестиції – це фінальна стадія успішної людини, яка допомагає заробляти гроші при мінімальних вкладеннях часу. Спочатку людина працює багато – отримує мало. З часом вона стає спеціалістом у своїй галузі і багато працюючи багато заробляє. Знайшовши у собі організаторські здібності і дух авантюризму людина рухається далі, відкриваючи бізнес, де вже намагається делегувати роботу і купувати час, наймаючи на роботу спеціалістів. Саме після формування капіталу протягом усіх цих етапів фінансової еволюції людини, інвестиції стають реальним ремеслом, яке може приносити хороші прибутки. Погодьтесь, інвестуючи $100 складно очікувати на $100000 через декілька років. Проте для відточення правильних звичок інвестора та алгоритму дій $100 цілком достатньо!
Як зібрати стартовий капітал
“Скільки мені потрібно стартового капіталу для інвестицій”? Якщо говорити про високоризикові інвестиції (наприклад довірче управління, чи копітрейдинг)- можна розраховувати на 10-15% прибутку в місяць. Якщо для Вашого існування потрібно близько 5000 грн в місяць, то для життя з високоризикових інвестицій Вам потрібно капітал розміром 50000 грн. В такому випадку Ви зробите перший крок до своєї фінансової незалежності. Ви зможете не хвилюватись за елементарні потреби і почати розвиватись у напрямку інвестицій. Поставивши собі першу ціль по стартовому капіталу варто розпланувати шлях досягнення цієї цілі.
Для збору стартового капіталу для інвестування необхідно:
- Відсутність боргів
- Мінімізація постійних щомісячних витрат
- Джерело доходу
Якщо у Вас немає сім’ї, дітей, людей, за якими Ви доглядаєте – зібрати стартовий капітал для інвестицій не так вже і складно.
Окрім економії коштів також варто враховувати співвідношення робочого часу і його оплати. Наприклад, при теперішній Вашій роботі Ви працюєте 12 годин і отримуєте 15000 грн за місяць. У Вашій голові повинно постійно нависати запитання, як мені заробляти 15000 грн працюючи тільки 6 годин в місяць. Знайшовши можливість заробляти 15000 за 6 годин – у Вас звільняється половину робочого дня. Таким чином ви звільняєте час, який можете спрямувати на пошук нового підробітку. Деякий час напруженої роботи дасть свій результат – стартовий капітал у розмірі 50,000 грн.
Трохи фінансової грамотності
Одна справа назбирати якусь суму коштів будь-якою ціною. Інша справа не розчаруватись у подібній діяльності через надмірний ентузіазм. Перед тим як починати інвестувати Ви повинні розуміти, що Ви можете все втратити. Якщо Ви думаєте, що стартовий капітал – це точка неповоротності і попереду тільки успіх – це не так. Інвестиції – це ризики. Навіть досвідчені інвестори гублять гроші. А що говорити про людину яка:
- Не розбирається в питаннях інвестування
- Не вміє оцінювати інвестиційні ризики
- Не вміє диверсифікувати інвестиційний портфель
Тому в процесі генерації свого першого стартового капіталу Ви повинні вибудовувати свій фінансовий план. Фінансовий план приведе Вас до вашої цілі при цьому оберігатиме від сильних падінь на цьому непростому шляху.
Приведемо приклад.
Протягом пів року Ви збирали стартовий капітал для початку інвестицій. Скажімо це 50,000 грн. Ви вирішили реалізувати ціль досить агресивно. За цей час Ви схудли, позбулись шкідливих звичок, давно не відпочивали і максимально втомлені. Проте Ваша ціль досягнена за пів року. Ваша глобальна ціль – заробляти в місяць 150,000 грн за місяць. Якщо Ви звільнитесь зі своєї роботи, почнете активно прокручувати 50,000 грн Ви максимально емоційно переживатимете цей період. Проте з точки зору ризиків – це буде помилка по наступних причинах:
- Після ймовірної втрати Вашого капіталу у Вас немає жодного джерела доходу
- У Вас немає ніякої фінансової подушки, у разі провалу
- Ви не підживлюватимете свій капітал сторонніми від інвестицій доходами
Висновок – у випадку невдачі Ваше життя повністю рушиться і Вам потрібно починати все спочатку.
Інший приклад. Заробивши стартовий капітал в 50,000 грн Ви розбиваєте свій інвестиційний шлях на три періоди. Ціль першого періоду інвестування – створити фінансову подушку в розмірі 30000 грн для пів річного існування у випадку тотального провалу (по 5000 грн на місяць). Поки даний резерв не буде створений – Ви продовжуєте працювати на роботі. Протягом даного періоду Ви шукаєте середньоризикові і високоризикові інвестиції. На початковому етапі, коли Ваш капітал маленький – це шанс ефективно примножити капітал, беручи при цьому великі ризики.
Ціль другого періоду інвестування збільшити початковий капітал для інвестицій до 100,000 грн. Протягом даного періоду Ви:
- Досі працюєте на роботі і інвестуєте частину доходу в інвестиції
- Активно інвестуєте свій капітал
- Підшуковуєте менш ризикові інвестиції на майбутнє.
Досягнувши цілі другого періоду інвестування Ви можете отримувати з Вашого капіталу 10000-15000 грн в місяць. А це вже Ваша заробітна плата в місяць.
Третій період інвестування – зменшення ризиків інвестування. Для того, щоб не втратити свій капітал на високоризикових інвестиціях прийшов час шукати більш безпечні інвестиції. Звісно, Ви не можете ще перевести весь капітал на низькоризикові інвестиції, оскільки рівень Вашого доходу впаде. Проте прийшов час ділити свій капітал і інвестувати в різного ризику інвестиції.
Ми навели грубий приклад того, як варто мислити і діяти, щоб інвестиції не перетворились в азартну гру. Пам’ятайте – в інвестуванні Ви можете контролювати тільки свої ризики”
Основні поради для інвесторів початківців
- Не закохуйтесь у проект. В наш час маркетинг часто стає основною перевагу того чи іншого інвестиційного проекту. Тільки факти, тільки статистика, тільки аналіз і холодний прорахунок
- Навчіться ділити проекти по ступеню ризику. Для цього створіть для себе опитувальник. І знайомившись з інвестиційним проектом – проганяйте усі питання, щоб визначити який варіант інвестування для Вас найкращий
- Ніколи не інвестуйте всі кошти в один проект. Це лотерея а не інвестиції
- Щодня вивчайте тренди і обов’язково англійською. Справа в тому, що інновації, які реалізовуються за кордоном до нас приходять за якийсь час.
- Пропорційно з ростом Вашого капіталу ризиковість інвестицій має знижуватись
- Слухайте свою інтуїцію. На початку Вашого шляху, коли досвіду немає, а рішення приймати потрібно слухайте себе. Проте це не відміняє пункт 1 (не закохуйтесь у проект)
Вдалих інвестицій та спокійного шляху до Ваших фінансових цілей!