Сьогодні розглянемо багато цікавих аспектів:
- поведінка ціни BTCUSDT,
- поведінка цін альткойнів,
- загальна капіталізація крипторинку
Які перспективи у майбутньому на нашу думку у всього вище переліченого? Спробуємо розібратись!
Почнемо з того, що ми детально описували можливі варіанти руху ціни BTCUSD в наших попередніх ідеях, зокрема тут:

Перечитайте, будь ласка, щоб краще розуміти, про що будемо писати далі
Ми припускали, що альткойни почнуть оживати, коли ціна BTCUSDT почне рухатись від першої ліквідної зони $20300-20600 до наступної в районі $23000-23400.
Але як ми всі прекрасно бачимо і відчуваємо на своїх депозитах, останні 2-3 дні альткойни почали прекрасно “стріляти вверх”. Деякі “важкі” альткойни зробили +10-30%, а бували унікуми, вартість яких виросла +50-300%.
Поки сильні постріли здійснювали криптовалюти з низькою капіталізацію, які до того тільки падали і були нікому не цікаві. Памп таких монет можна організувати за відносно смішні гроші.
Хоч на ринку криптовалют глобально нічого не змінилось, а нотки позиву в головах багатьох появилась.
Позитивне закриття жовтневої свічки і перша важлива ціль $23,000-23,400
Загалом жовтень закрився ростом ціни BTCUSDT чим закріпив за собою статус “найбільш зеленого місяця” на ринку криптовалют, якщо глянути на історію з 2013р.

Також якщо глянути на діаграму вище, то побачимо, що листопада і грудня є доволі таки не погані шанси стати “зеленими” місяцями.
Зараз ціна Біткоїна пробує закріпитись вище ліквідної зони $20300-20600, щоб протягом наступного тижня могти рухатись далі до наступної ліквідної та критичної зони в районі $23000-23400. Дуже ймовірно, що альткойни потягнуться вверх за головною криптовалютою.
Підняття ставки ФРС, інфляція і реакція ринку криптовалют
02.11 під час The Fed meeting (FOMC) підняли ставку на прогнозовані +0,75%. Так, під час оголошення інформації, та відповідей містера Паувела на запитання, на ринку спостерігалася підвищена волатильність, однак ринок не падає, а росте. Це можна пояснити декількома нашими догадками:
- ринок вже “переварив” інформацію що ставку буде піднято на +0,75% і був психологічно до цього готовий. От якби підняли на +1%, тобто вище прогнозу, без сумніву на ринку було б падіння.
- також йшли розмови про покупку золота, як захисного активу. До речі, більше року назад ми робили ідею, де розписували, як поводила себе ціна XAU під час криз на світовій історії. І ось ми дочекались, що ціна XAUUSD опустилась в зону закупки.

Чи можна перечекати світову кризу у криптовалюті і чи безпечно це?
Криза – це висока інфляція – це знецінення ваших грошових активів. Інфляція в США близько 8%, в Європі +/- 10%, а в економічно слабших країнах значно і значно вище. В такий час страждають прості люди. А от у інвесторів відкриваються цікаві можливості. Підвищення облікової ставки має на меті зменшити інфляцію, проте чи варто сидіти і чекати, поки хтось вирішить ситуацію на глобальному рівні?
Є менш популярний і більш ризиковий варіант, як вберегти свої заощадження від “з’їдання” інфляцією – це інвестиція в проект, який потенційно може принести більше %% ніж складатиме інфляція в економіці.
Великі фонди діють по “класичній” схемі: “скидають” ризикові активи – акції і т.д. SP500 – падає і купляють, для прикладу золото.
Капіталізація активів на листопад 2022р.:
– SP500 – $32трлн
– Золото – $11трлн
– Срібло – $1трлн
– Криптовалюти – $1трлн
А тепер давайте уявимо, наступне: окрім великих фондів, захисні активи купляють і держ регулятори великих світових економік і їхні байпавери вимірюються не мільярдами, а трильйонами. По адекватній ціні “захисних активів” всім може не вистарчити.
Якщо врахувати той факт, що держави, ще не можуть купляти криптовалюти, бо це умовно ще не регульований ринок самими ж державами, то компанії можуть собі таке дозволити. Прецеденти вже були в попередні роки: Tesla, MicroStrategy і т.д.
Аналіз капіталізації ринку криптовалют
Давайте спробуємо спроектувати, що може статись зі загальною капіталізацією криптовалют, якщо “великі гроші” куплять по трошки високоризикових активів – криптовалют, щоб хоч часткового перекрити збитки від високої інфляції.
Зараз поведінка та ціноутворення загальної капіталізації криптовалют дуже подібна на ситуацію в кінці 2018-початку 2019рр. Різниця в тому, що 4 роки тому капіталізація складала +/- $100млрд, а зараз в 10 раз більше – $1трлн

Згідно з даним фракталом, до початку літа 2023р. капіталізація крипто ринку може сягнути 3,3 трлн, що всього на 10% вище, ніж зафіксований максимум кінця 2021р.
Але, якщо глянете на графік даної ідеї, то згідно з білим фракталом в середині травня 2023р. ціна BTC може складати $44тис., а в кінці 2021 ціна BTC на максимумі складала $69тис. Получається ціновий розрив +50% і його “прийдеться” заповнювати альткойнам своїм шаленим ростом ціни і відповідно загальної капіталізації.
Таке припущення гарно вписується в концепцію альтсезону, який ми зобразили на графіку даної ідеї.